Po co Twojemu dziecku namiot tipi?

Po co Twojemu dziecku namiot tipi?

Ręcznie szyte poduszki na zamówienie
Ręcznie szyte poduszki na zamówienie

Polski handmade podbija kolejne pokoje naszych dzieci wkradając się poprzez dekoracje, meble czy wyposażenie dziecięcego pokoju. Aż trudno sobie wyobrazić, że jeszcze kilka lat temu „ręczne robótki” czy decoupage nie był tak dobrze kojarzony. A tu proszę. W połączeniu z „czystym” skandynawskim stylem i ideą minimalizmu (którą również sama próbuję wcielić do swojego życia) otrzymujemy piękne, ekskluzywne i designerskie produkty w przyjaznej dla portfela cenie.

Namioty tipi zdobyły moje serce bardzo wcześnie – zanim jeszcze zaczęły być masowo sprzedawane po Ikeach i Nettach (sic!). Mam wrażenie, że małe wnętrzarskie blogi i internetowi influencerzy pierwsi rozszerzyli ten pomysł aby indiański wigwam spreparować do tak niezwykłej wersji.

Namioty tipi dla dzieci – niczym z Ikei ale bez instrukcji

Wykonanie namiotów handmade jest oparte na wysokiej jakości materiałach i ich naturalnym pochodzeniu. Materiał, którym obszyte są boki namiotu jest wytrzymały i odporny na ścieranie a kije stelażu wykonane z litego, jasnego z reguły, drewna ( np. sosny). Namiot składa i rozkłada się bardzo łatwo – wystarczy wsunąć w niego kije i rozstawić w dogodnym dla nas miejscu – działa na podobnej zasadzie jak plażowy parawan – łatwo możemy nim manipulować i wpasować w każdą wolną przestrzeń w dziecięcym pokoju czy w salonie. Jest dość wysoki więc nie zmieści się na antresolę (chyba że by go przerobić) ale jak wiadomo nie można mieć wszystkiego :).

namiot-tipi-barline-wigwam-dzieci

Tipi z oknem i firankami – czyli wersja fancy

Obecnie mamy do wyboru wiele ciekawych wzorów materiałów pasujących niemal do każdego wnętrza i pokoju naszego dziecka. Dodatkowo polscy producenci, tacy jak na przykład Barline.eu oferują piękne okna z firankami i płóciennymi drzwiami, które można przywiązać do boków sznureczkami. Widzicie minkę Waszego malucha po otrzymaniu takiego prezentu? Słyszycie ten pisk? ;p Taki namiot tipi będzie służył bardzo długo jako kryjówka i nowe ulubione miejsce na spędzanie czasu, zabawkę z przyjaciółmi czy, jak się tego domyślam, oglądanie bajek z tabletu w wielu wypadkach.

namiot-tipi-dla-dziecka

Namiot tipi dla dziecka – ile kosztuje i z czego się składa?

Przeglądają oferty w Internecie zauważyłam dość spory rozstrzał cenowy ale później odkryłam z czego może wynikać. Wiele sklepów z niższymi cenami (około 100 zł) nie jest producentami a namiot nie jest produktem handmade. „Chińszczyzne” kupimy czasami już za 95 zł ale materiał na zdjęciach wygląda na cieńszy a patyki na plastikowe. Górną półką jest 370 zł (lipiec 2018).

Wspomniany wcześniej namiot ze sklepu internetowego barline.eu jest do nabycia w dwóch wariantach – po 200 zł lub 230 zł. Dodatkowo z tego samego materiału wykonane są słodkie poduszki i inne wyposażenie pokoju dziecięcego takie jak pufy czy pluszowe hantelki. Ważną informacją jest tutaj fakt, że wszystkie te rzeczy szyte są na miejscu w ich sklepie stacjonarnym w Szczecinie. Ich marka handmade: Nat&Tom znana jest z pięknych kreacji do pokoju każdego dziecka i porządnych, trwałych materiałów (o ślicznych wzorach btw).

pufy-handmade-dzieci

Gdzie kupić namiot tipi dla dziecka?

Jeśli jesteście zainteresowani pełną ofertą handmade dla dzieci firmy barline.eu tutaj podsyłam link do ich pełnej oferty i sklepu internetowego.

Macie jakieś produkty handmade? Pochwalcie się koniecznie w komentarzu 🙂